VELIKOSTI

Nevíte si rady, jakou velikost zvolit? Níže Vám poskytujeme průvodce velikostmi veškerých značek, které nabízíme (Mayoral, Jamiks, Polarized, Ocoolar). Pokud byste si i tak nevěděli rady, napište nám a my vám rádi poradíme. 

 MAYORAL

velikostni_tabulka_mayoral

POZOR! U větších velikostí dětských body (od 4-6 do 18 měsíců) je zavinovací zapínání nahrazeno zapínáním na rameni.

JAMIKS
Chcete-li zvolit správnou velikost čepičky, změřte obvod hlavy. Měření proveďte pomocí měkkého krejčovského metru. Umístěte metr kolem hlavy přes střed čela a přes špičky uší. Výsledný obvod hlavy v cm je velikost čepičky.

velikostni_tabulka_jamiks

POLARIZED, OCOOLAR - Jak si vybrat velikost brýlí?
Při výběru nových brýlí se můžete inspirovat svými oblíbenými nebo si můžete půjčit nějaké, které vám padnou. Podívejte se na vnitřní stranu levé stranice – tam bývají tři čísla, která označují velikost různých částí brýlí (viz obrázek níže).

Pokud se čísla na vašich brýlích a na novém modelu shodují nebo se liší jen o pár milimetrů, je velice pravděpodobné, že Vám nové brýle budou sedět dobře.

Mějte však na paměti, že i když se čísla blíží, každý pár brýlí může být trochu jiný. Výrobci používají svá interní pravidla pro číslování.

Pokud na svých brýlích žádná čísla nenajdete, nezoufejte. Můžete si sami změřit několik důležitých údajů:

  1. Šířku nosníku (např. 15 mm) – to je vzdálenost mezi očnicemi nad nosem.
  2. Délku stranice - tedy délku výstupku brýlí za uchem. Většinou je to kolem 140 mm.
  3. Velikost očnice – vzdálenost od levého kraje očnice k pravému.

Naměřené údaje jednoduše porovnejte s parametry nových brýlí a můžete začít vybírat. S novými brýlemi pak budete připraveni na nové dobrodružství.

BRÝLE NA MÍRU (6) Délka stranice

 e-shop_OCOOLAR_velikost